Tingimused

Ideaalis võiks pimeretriidile tulles rahustada oma hedonistlikku luksust ja mugavust ihalevad meeled. Ometi oleme me tänapäeva lääne kultuuriruumis harjunud teatud olmeliste standarditega. Sestap on Men Lingi pimeretriidi maja oluliselt mugavam, kaasaegsem, soojem ja funktsionaalsem, kui selle traditsiooni algusaegadel kasutatavad niisked ja külmad üksildased ürgkoopad kõrgmäestikes või metsades.

See teenib ka meie soovi austada idamaiseid õpetusi keskteest — keha ja meele mitte liigsest kurnamisest ekstreemustega, ülima askeesiga. Ritriidimajas on linadega kaetud mugav voodi, kööginurk kraanikausi ja kraanist tuleva sooja veega, külmkapi ja veekeetjaga, nõude ja söögiriistadega.

Kõik olmeelektroonika on indikaatorlampideta ning ei tekita valgust. Ruumi soojendatakse eraldatuse ajal elektriradiaatoritega. Kuna maja kasutatakse  individuaalseteks eraldatusteks ka normaalsetes valgustingimustes, avatud aknaluukide ja lambivalgusega, on seal selleks puhuks ka puudega köetav väike ahi. Pimeretriidi puhul viimast loomulikult ei kasutata. Elektriküte tagab aga ruumis mõnusa soojuse igal aastaajal. Samuti on majas hoolitsetud toimiva ventilatsiooni eest.


   

Eraldi ruumis asub dušš ja wc. Toa sissepääs on eeskojaga, mis täidab üle nädala kestvate eraldatuste puhul vajadusel toidu etteandmise “lüüsi” funktsiooni. 

Nagu eelnevalt öeldud võib enne pimeretriidi algust või ka muude vaimsete praktikate perioodi ajal kasutada maja ilma valguskindlalt pimendavate aknaluukideta.  Sel ajal on võimalik kasutada keraamilist elektripliiti iseseisvalt söögi tegemiseks.

Pimeritriidi tegemisel keraamilist elektripliiti ja puukütet kasutada ei saa. Siis võib süüa kas ise kaasa toodud kuivainetest valmistatavat toitu, lisades vajadusel veekeetjaga tehtud kuuma vett (ökoloogilised pakisupid, kiirpudrud jne), puuvilju jt toasoojas või külmkapis säilivat sööki. Paljud erakluses viibijad on oma vaimsed praktikad ühendanud ka osalise või täieliku paastuga.

Rohkem, kui ühe nädala kestvate pimeretriitide puhul võib tellida korra päevas sooja toitu Men Lingilt (antakse ette ruumi ees oleva lüüsi kaudu).

Erakluses viibimise minimaalne viibimise aeg 3 ööd

Krooniliste psüühiliste häirete, akuutse psühhiaatrilise ravi, füüsiliste erivajaduste olemasolul soovitame enne ritriidi planeerimist konsulteerida oma arstiga. Samuti tuleb võimalikest tervisehädadest, pooleliolevast ravist, tarbitavatest ravimitest ja erivajadustest teavitada eelnevalt Men Lingi.

 

 

Sinu võõrustajad on Silva ja Kaido Soobik koos oma perega. Oleme Tiibeti Meditsiini Keskus Men Lingi nii maal, kui Pärnus töötava kliinikuna arendanud juba ligi paarkümmend aastat ning soovime oma retriidimaja näol pakkuda Sulle hääd puhkust ja lõõgastust, kosutavat und ning säravaid taipamisi aja maha võtmise foonil.