Tingimused

Pimeritriidile tulles võiks rahustada oma hedonistlikku luksust ja mugavust ihalevad meeled.

Põnevate maitsete, toitude ja sündmustega rikastatud pimeüritused ei teeni vaimse praktika huve, vaid on järjekordsete meeleliste elamuste tekitamiseks ehk vastupidise tulemusega närvisüsteemile puhkuse andmise, vaimse eneseteostuse, keha tervendamise ja hinge puhastumise teel.

Ometi oleme me tänapäeva lääne kultuuriruumis harjunud teatud olemiste standarditega. Sestap on Men Lingi pimeritriidi maja oluliselt mugavam, kaasaegsem, soojem ja funktsionaalsem, kui selle traditsiooni algusaegadel kasutatavad niisked ja külmad üksildased ürgkoopad kõrgmäestikes või metsades.

See teenib ka meie soovi austada idamaiseid õpetusi keskteest, keha ja meele mitte liigsest kurnamisest ekstreemustega, ülima askeesiga. Ritriidi majas on linadega kaetud mugav voodi, kööginurk kraanikausi, külmkapi ja veekeetjaga, nõude ja söögiriistadega.

Kõik olmeelektroonika on indikaatorlampideta ning ei tekita valgust. Ruumi soojendatakse pimeerakluse ajal elektriradiaatoriga.

  

Eraldi ruumis asub kahesüsteemne lõhnavaba kuivkäimla. Toa sissepääs on eeskojaga, mis täidab vajadusel toidu etteandmise “lüüsi” funktsiooni ilma pimedust rikkumata.

Duširuumi ei ole, kuna enamikes maailma traditsioonides hoidutakse vaimsete praktikate perioodil liigselt enese välise vormiga tegelemisest (üle keha pesemine, küünte hooldus, juuste lõikamine ja pesemine, habeme ajamine jne).

Erakluses viibija võib eelnevalt ritriiti sisenemiseks kasutada maja päeva või paar ilma pimendavate aknaluukideta, kasutades keraamilist elektripliiti iseseisvalt söögi tegemiseks.

 

Lisaks on sel perioodil maja kütmiseks võimalik kasutada hubast elava tulega soojust andvat bullerjani.

Pimeritriidi tegemisel keraamilist elektripliiti ja puukütet kasutada ei saa. Siis saab süüa kas ise kaasa toodud kuivainetest valmistatavat toitu (lisades vajadusel veekeetjaga tehtud kuuma vett), puuvilju jt toasoojas või külmkapis säilivat sööki võitellida korra päevas sooja toitu Men Lingilt(antakse ette ruumi ees oleva lüüsi kaudu).

Erakluses viibimise aeg sõltub inimese soovist (1 päev, 3 päeva, nädal-paar või kuu jne).

Krooniliste psüühiliste häirete, akuutse psühhiaatrilise ravi, füüsiliste erivajaduste olemasolul soovitame enne ritriidi planeerimist konsulteerida oma arstiga. Samuti tuleb võimalikest tervisehädadest, pooleliolevast ravist ja erivajadustest teavitada eelnevalt Men Lingi.